GüZeL sOhBeTlErİn yEnİ MeKaNı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GüZeL sOhBeTlErİn yEnİ MeKaNı

Eğlencenin yeni adresi

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Saffet Durmuş

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
ÖzlemBRŞ
En BüYüK bArIş FaNı
En BüYüK bArIş FaNı
ÖzlemBRŞ

Kadın
Yaş : 29 Kayıt tarihi : 17/08/08 Mesaj Sayısı : 36 Nerden : B@rı$ın K@lbind€n

MesajKonu: Saffet Durmuş Saffet Durmuş EmptyPtsi Ağus. 18, 2008 12:15 pm

Saffet Durmuş'la ilgili bilgileri burda paylaşalım.
http://tolgahansayismanfan.benimforum.org/
ÖzlemBRŞ
En BüYüK bArIş FaNı
En BüYüK bArIş FaNı
ÖzlemBRŞ

Kadın

MesajKonu: Geri: Saffet Durmuş Saffet Durmuş EmptyPtsi Ağus. 18, 2008 7:16 pm

Son gözdemin resimleri...

Saffet Durmuş Normal_rumeli_28_11
Saffet Durmuş 2008-03-31_SAFFET
Saffet Durmuş 2a5f4av
ÖzlemBRŞ
En BüYüK bArIş FaNı
En BüYüK bArIş FaNı
ÖzlemBRŞ

Kadın

MesajKonu: Geri: Saffet Durmuş Saffet Durmuş EmptyPtsi Ağus. 18, 2008 7:17 pm

Doğum tarihi: 1986
Doğum yeri: Bulgaristan Bulgaristan
Eğitimi: Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümü Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümü
ÖzlemBRŞ
En BüYüK bArIş FaNı
En BüYüK bArIş FaNı
ÖzlemBRŞ

Kadın

MesajKonu: Geri: Saffet Durmuş Saffet Durmuş EmptyPtsi Ağus. 18, 2008 7:19 pm

******'ü oynayınca bakış açım genişledi

Elveda Rumeli'de bu akşam Mustafa Kemal ******'ün gençlik yıllarını konservatuar öğrencisi Saffet Durmuş canlandıracak. Genç oyuncu Durmuş "****** karakterini üstünüze giydiğinizde bakış açınız genişliyor, tüm engeller ortadan kalkıyor" diyor..

Elveda Rumeli'nin bugünkü bölümünde Mustaf Kemal ******'ün askeri okulda öğrenci olduğu ilk gençlik yıllarını konservatuar öğrencisi Saffet Durmuş canlandırıyor. ******'ü oynamanın her oyuncu için müthiş bir onur olduğunu söyleyen oyuncu, '****** karakterini üstünüze giydiğinizde tüm engeller kalkıyor. Bakış açınız genişliyor, hiçbir şey 'imkansız' gözükmüyor. Önünüzde sadece bir hedef vardır ve o hedefin peşinden gidersiniz' diyor.

* Kendinizi tanıtır mısınız?
1986 Bulgaristan doğumluyum. 11 yıl orada yaşadıktan sonra Türkiye'ye göç ettik ve Bursa'ya yerleştik. Bursa Şehir Tiyatrosu'nda 3 yıl kursiyerlik yaptım. 2006 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazandım. Şu an ikinci sınıf öğrencisiyim.

HALUK BİLGİNER'İ ÇOK BEĞENDİM
* Elveda Rumeli'den nasıl teklif geldi size?
Gece evde film izlerken telefonum çaldı ve bir arkadaşım 'Elveda Rumeli' dizisinde ****** rolü olduğunu, istersem başvurabileceğimi söyledi. Önce çekingen davrandım ama bir oyuncu için ******'ü oynamak müthiş bir onurdur. Ve denemeye karar verdim. Serdar Akar ve Tarkan Karlıdağ ile görüştük. Ardından kabul edildim.

* Dizide ******'ün gençlik yıllarını oynuyorsunuz. Ne hissediyorsunuz?
****** karakterini üstünüze giydiğinizde birden bütün engeller ortadan kalkıyor. Bakış açınız genişliyor. Olaylara, durumlara, düşüncelere 'imkansız' damgasını vurmuyorsunuz. Önünüzde bir hedef vardır ve siz bunu aşacaksınız. Ama nasıl? İşte bu sorunun peşinden gidersiniz.

* Daha önce Rutkay Aziz'den Haluk Bilginer'e kadar gibi pek çok usta isim de ******'ü canlandırmıştı ... Onlar Türk tiyatrosunun ve sinemasının usta isimleri... Bense bu işin daha başındayım. Daha çok uzun bir yolum var.

* Sizce en başarılı ****** uyarlaması hangisiydi?
Benim en beğendiğim uyarlaması Haluk Bilginer'in ve Ali Can Yücesoy'un ortaya koymuş olduklarıdır. GÖÇMEN RUHU TAŞIYORUM!

* Dizide kaç bölüm oynayacaksınız?
Şu an dizide bir bölüm oynadım. Diziye katılıp katılmayacağım hakkında bir bilgim yok. Bundan sonra sadece bir iki bölüm olabilir.

* Role nasıl hazırlandınız? ****** hakkında farklı bir çalışma yaptınız mı?
Farklı bir çalışmadan çok onu anlamaya çalıştım. Kitaplardan, belgesellerden, resimlerinden nasıl düşündüğünü, neler hissettiğini kavramayı denedim.

* Peki 'Ya bu rolü başaramazsam' gibi bir çekinceniz oldu mu?
Tabiki. Benim yaşımda biri için çok zor bir rol. Böyle bir karakteri canlandırmak ve ayakta tutmak belli bir deneyim ister. Ben sadece elimden geldiği kadar ona yaklaşmaya çalıştım.

* ******'ü dizide hangi yönleriyle izleyeceğiz? Okul yaşantısından veya günlük yaşantısından izler taşıyacak mı?
******'ün 16 yaşındaki halini izleyeceğiz. İdadi öğrenimi sırasında patlak veren Yunan- Osmanlı harbine katılma isteğini göreceğiz.

* Göçmen olmanızın o ortamın ruhunu hissetmenizde etkisi oldu mu?
Kesinlikle. Oraya gittiğimde evime geri dönmüş gibiydim. Bütün o insanları daha önce gördüm. Bu yüzden göçmen olmam o ruhu hissetmemde büyük rol oynadı.

Okulumu asla ihmal etmem
* Elveda Rumeli neden bu kadar sevildi?
Samimi ve sıcak olduğu için.

* Çekim ortamı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Gerçekten müthiş bir ekip. Herkes kendi işini profesyonelce yapıyor. Uzun süredir orada olduklarından bir aile gibi olmuşlar... Belki de tek sıkıntıları çok ender olarak Türkiye'ye dönebilmeleri.

* Elveda Rumeli gibi bir diziye bu kadar genç yaşta dahil olduğunuz için kendinizi şanslı görüyor musunuz?
Şu anda aslında tamamen dahil olma gibi bir durum yok. Zaten devamlı olmasını da istemem. Çünkü bu okulumu ertelemem anlamına gelir. Ama o oyuncularla aynı sahneyi paylaşmak çok güzeldi. Onların arasında olmaktan mutluluk duydum.

Sahne üstünde büyük haz alıyorum

Şu an bir tiyatro öğrencisisiniz. Nasıl bir kariyer planı var kafanızda?
İlk hedefim okulumu bitirmek. Daha sonra İngiltere'ye gidip İngiliz tiyatrosunu tanımak isterim. Genel olarak daha çok tiyatroyla ilgilenmek istiyorum ama sinemayı da asla bir kenara atamam. Aslında tek amacım iyi bir oyuncu olmak. Bunun içinde nereye gitmem, ne yapmam gerekiyorsa yapacağım.

* Dizi oyunculuğu ile tiyatro oyunculuk sizin için aynı şey mi?
Açıkçası pek öyle bir ayrım yapmıyorum. Oyuncu her yerde oyuncudur. Ama sahnede aldığım hazzı başka hiçbir yerde almıyorum.
özge özay
MoDeRaTöR
MoDeRaTöR
özge özay

Kadın
Yaş : 31 Kayıt tarihi : 18/08/08 Mesaj Sayısı : 124 Nerden :

MesajKonu: Geri: Saffet Durmuş Saffet Durmuş EmptyPtsi Ağus. 18, 2008 7:42 pm

cok benziyordu bence cok sagol
angel27
HaFtAnIn ÜyEsİ
HaFtAnIn ÜyEsİ
angel27

Kadın
Yaş : 43 Kayıt tarihi : 20/08/08 Mesaj Sayısı : 128 Nerden :

MesajKonu: Geri: Saffet Durmuş Saffet Durmuş EmptyÇarş. Ağus. 20, 2008 8:03 pm

Paylaşım için teşekkürler...
bengisu
MoDeRaTöR
MoDeRaTöR
bengisu

Kadın
Yaş : 114 Kayıt tarihi : 18/08/08 Mesaj Sayısı : 110 Nerden : her yer bnm yerimdirr

MesajKonu: Geri: Saffet Durmuş Saffet Durmuş EmptyPerş. Ağus. 28, 2008 10:09 pm

Saffet Durmuş 644AD82C2DAEE24599C6C96Dr

Saffet Durmuş

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası